Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник.

Будівля, до якої нещодавно заселено худобу, має свою історію. Реконструкція тваринницьких приміщень на МТФ №2, яка відбулася ще в 70-х роках минулого століття, була надзвичайно прогресивним кроком. Тоді господарство, одне з перших в Україні, переходило до безприв’язного утримання худоби. Корови могли вільно переміщатися у приміщенні, кожна отримала окреме місце для відпочинку. Доїння відбувалося у доїльних залах, що значно полегшило роботу скотарів і доярок, сприяло підвищенню продуктивності праці. З часом селекція корів зробила свою справу – дорослі тварини стали значно більшими, а бокси в сараях затісними. Щоб створити тваринам умови для реалізації їхнього потенціалу вирішено було розпочати будівництво нового корівника. Монтаж залізобетонних конструкцій і даху зробили за один сезон і, щоб приміщення не пустувало, його успішно використовували як сінник.  

Цієї весни до роботи приступили будівельники – провели воду, забетонували підлоги, встановили поїлки, стійлове обладнання, двері, звели перехід у доїльний зал, паралельно провели капітальні ремонти у сараї, через який корови йтимуть до доїльного залу, – поновили систему водопостачання, замінили частину стійлового обладнання. Монтажна бригада підприємства встановила систему гноєвидалення, а бригада електриків – підключили механізми і освітлення. Пощастило з погодою, цьогорічна зима дозволила спокійно закінчити всі будівельні роботи, які контролював начальник відділу матеріально-технічного постачання Павло Борисович Захарченко. Головний диспетчер підприємства Катерина Іванівна Ярченко забезпечувала своєчасне підвезення будівельних матеріалів і обладнання. Начальник відділу виробництва продукції тваринництва Віктор Миколайович Кужілко координував монтажні роботи. Завдання засновників підприємства – заселити худобу в це приміщення до Нового року – було виконано.

В листопаді-грудні у нас пройшли великі отели переважно первісток, тому нове приміщення віддали їм, щоб створити належні умови молодому стаду корів. Утримувати тут можна 116 голів. Усе зроблено на сучасному рівні: просторі секції, довгі й широкі бокси, велика кількість зручних поїлок. У цьому сараї легше підтримувати чистоту, годувати корів. В такому приміщенні й тварини почуваються добре, і людям працювати приємніше й зручніше.

Заселення відбулося у переддень Нового року, точно за планом. І це стало чудовим подарунком для нашої ферми.

Алла Осіпова, завідуюча МТФ №2


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник