Тренінг для учасників польових робіт

Напередодні новорічних свят в Центрі органічного землеробства відбулася зустріч головних спеціалістів господарства з механізаторами, які керують багатосильними тракторами на польових роботах.

Працівників привітав генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук’яненко. Він подякував їм за особистий внесок кожного у здобутки підприємства протягом року, зазначив, що попереду – багато роботи, яка вимагатиме ще більшої відповідальності й професійної майстерності, а потім зупинився на питанні механічного контролю росту бур’янів.

Головний агроном господарства Сергій Козін розповів про особливості технології обробітку ґрунту та сівби. Агрономи Павло Панов та Ігор Поляков висвітлили тему внесення органічних добрив та біопрепаратів. Головний економіст Інга Тараскова ознайомила механізаторів з принципами, за якими здійснюється оплата праці трактористів під час польових робіт в господарстві, роз’яснила, як проводиться моніторинг якості робіт та дотримання технологічних процесів (швидкість руху техніки, глибина обробітку тощо), заправлення пальним та відповідності нормам його використання. Показала, яких збитків підприємству завдає порушення технології виконання тих чи інших операцій і як це відбивається на заробітній платі працівників. Вона також зауважила, що вся інформація, яка стосується формування й розміру заробітної плати конкретних працівників, для них відкрита, і вони завжди можуть з нею ознайомитися, прояснити ті чи інші моменти. Інга Володимирівна навела й цікаві цифри. Так, протягом 2019 року польові роботи в сумі виконані на 41 тис. га, тобто в кілька разів перевищили фізичну площу полів підприємства.

Організатори зустрічі використали слушну нагоду, щоб ознайомити трактористів з новинками в галузі механізації й технічного забезпечення аграрного сектору.

Представники компанії Zeppelin, техніка якої широко використовується в господарстві, зробили ряд корисних презентацій і доповідей. Так, фахівець з напряму тракторів Fendt, Valtra Михайло Філончук (Київ) розповів про вдосконалений варіант моделі Fendt-936, виставку Agritechnica в Німеччині, де новий Fendt-942 був визнаний трактором року, телескопічний навантажувач цієї фірми та інші новинки. Менеджер з продажу Полтавської філії компанії Zeppelin Олександр Саватєєв і сервісний інженер Полтавської філії Володимир Петренко детально зупинилися на особливостях управління тракторами, які використовує «Агроекологія», їх обслуговуванні, збереженні. І хоча в залі зібралися досвідчені механізатори, їм цікаво й корисно було дізнатися про деякі нюанси поводження з технікою, прояснити для себе ті чи інші питання, що виникли в них у процесі експлуатації.

Ми поцікавилися в Олександра Саватєєва, як його компанія оцінює співпрацю з «Агроекологією».

– Ми раді, що в нас є такий партнер, – зізнався представник Zeppelin. – Адже наша компанія теж спрямована на «зелене» виробництво, максимальне збереження навколишнього середовища. І в цьому філософії Zeppelin і «Агроекології» співпадають. Зараз на підприємстві працює вісім одиниць нашої техніки. Ми пишаємося нашою співпрацею і сподіваємося, що вона й надалі триватиме та буде взаємовигідною.

Володимир Петренко поділився своїми враженнями від роботи наших трактористів з технікою, придбаною в цій компанії.

– Ваші трактористи ставляться до техніки на «відмінно», – запевнив сервісний інженер. – Про це свідчить, наприклад, те, що перші трактори Fendt, придбані «Агроекологією» вже досить давно, працюють дотепер. Значною мірою це залежить від самих трактористів. Адже людина, яка працює на тракторі тривалий час, знає про особливості його експлуатації, догляду за ним більше, ніж деякі працівники сервісних служб. І приємно бачити, що після закінчення гарантійного терміну трактористи стежать, щоб обслуговування відбувалося своєчасно з необхідною періодичністю.

Отже, підсумки підбито, окреслено завдання на наступний рік, головні з яких, як завжди, – вирощування рясних врожаїв органічного збіжжя, корисного для людей, відтворення й примноження родючості ґрунту. І жодне з цих завдань неможливо виконати без звитяжної праці механізаторів, які вже зовсім скоро вийдуть у поля, щоб внести свою вагому частку в загальну справу колективу ПП «Агроекологія».

Галина Озерська


Повернутись до списку новин

© фото Ганни Козельської


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник