Полтавські каштани врятують ін'єкції

У Полтаві на каштановій алеї, що знаходиться між зупинками Лялі Убийвовк та Панаса Мирного, на листі дерев виявлено плями невідомого походження. Такі ж ураження листя ми побачили й на каштанах біля площі Зигіна.

Щоб з’ясувати причину цих пошкоджень ми звернулися за коментарем до начальника КП «Декоративні культури» Олексія Харченка. За його словами, каштани на Фрунзе уражені так званою мінуючою міллю. Ця ж гусінь шкодить деревам і на площі Зигіна.

Каштанова мінуюча міль завезена до України з Європи, де цей метелик завдає збитків на понад мільйона євро щорік. Міль харчується поживними речовинами, що знаходяться у листі каштанів. Таким чином останні стають слабкими, вразливими і швидко засихають.

Міль названа «мінуючою» через те, що в місцях «поселень» гусені з’являються плями, так звані «міни».

Детальнішу інформацію про каштанові «незгоди» погодився розповісти нам кандидат біологічних наук, завідуючий лабораторії агроекології та захисту рослин Полтавського інституту агропромислового виробництва Юрій Белявський. За його словами, основною причиною масового ураження каштанів у цьому році являється засуха. Висока температура якнайкраще сприяє розповсюдженню мінуючої молі.

— До нас вже летить міль другого покоління, всього їх три, — зауважив Юрій Вікторович. — Проводити розпилювання інсектицидів є небезпечним для людей та довкілля, тому єдиним виходом із ситуації є введення в стовбур дерева ін’єкцій. По колу в стовбурі створюють отвори і вприскують спеціальний інсектицид. Проте це задоволення не з дешевих. Так, на дерево діаметром в 25 см потрібно витратити 8-10 $. Зміцнювати шляхом ін’єкцій необхідно молоді дерева. За спостереженнями останніх чотирьох років ефективність даного методу — 97%.

Як повідомив Юрій Белявський, коли дерево вже постраждало, допомогти йому неможливо. Єдине, що можна зробити — це змінити вид каштанів з білим цвітом на рожевий. Він є більш стійким до мінуючої молі.


Вернуться к списку новостей


Новости

03.10.11

Полтавських підприємців запрошують до співпраці із Кіпром

Завдяки Полтавській державній аграрній академії між Полтавою та Лімассолом налагоджуються дружні, бізнесові та культурні зв’язки

05.07.11

Полтавці поділяться досвідом із бельгійцями щодо відновлювальних джерел енергії

З 4 по 8 липня в Полтавській області з офіційним візитом перебуває делегація бельгійської провінції Ено

14.06.11

Полтавські каштани врятують ін'єкції

Щоб врятувати полтавські каштани від молі, їх потрібно обробити інсектицидами

31.05.11

Українська органіка: напівлегальне задоволення

Українці радо переймають популярний на Заході тренд органічної їжі, тобто вирощеної природнім шляхом, без застосування нітратів чи пестицидів.