Рослинництво

У ПП «Агроекологія» впроваджена унікальна система органічного землеробства, основу якої було закладено ще в 70-ті рр. ХХ ст. Тоді колгосп ім. Орджонікідзе, який очолював Семен Свиридонович Антонець, став учасником Полтавського широкомасштабного експерименту з безплужного обробітку ґрунту й одним з перших в області запровадив ґрунтозахисні технології землеробства. Наступними кроком стала відмова від застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, тобто – хімічних засобів захисту рослин і підвищення родючості ґрунту. Таким чином, уже понад 30 років тут господарюють у співпраці й гармонії з природою, застосовуючи виключно органічні технології. Завдяки цьому підприємство має чисті, оздоровлені, родючі ґрунти, виробляє органічну продукцію.

В основі унікальної технології ПП «Агроекологія» – безполицевий обробіток, завдяки якому не порушується структура ґрунту, зберігається волога, підтримується температурний режим, створюються умови для життєдіяльності ґрунтової біоти. У господарстві триває робота над створенням ґрунтообробних агрегатів, які найповніше відповідали б потребам саме такого землеробства.

У ПП «Агроекологія» застосовують унікальні технології ґрунтозахисного землеробства

Найважливішим завданням у «Агроекології» вважають природне відтворення родючості ґрунту. Його вирішують шляхом широкого застосування органічних добрив. По-перше, тут вносять на гектар у середньому 90–120 т гною, який отримують від власного стада. Щороку ферми підприємства виробляють понад 70 тис. т гною.

По-друге, у господарстві широко застосовують сидеральні добрива. На сидерати тут висівають різні культури – еспарцет, вику, овес, жито, гречку, люцерну та ін. Бур’яни та пожнивні рештки не знищують за допомогою гербіцидів, а заробляють у ґрунт, отримуючи таким чином додаткову безкоштовну органіку, яка працює на його родючість.

Використання сидеральних добрив – важлива складова відтворення родючості ґрунтів

В «Агроекології» велике значення надають дотриманню сівозмін з використанням зернових і технічних культур, багаторічних трав тощо. Завдяки цьому ґрунт не виснажується, успішно проводиться захист посівів від бур’янів, шкідників та хвороб, підтримується біорізноманіття.

Підприємство має комплекс потужної техніки, яка під час весняно-польових робіт, догляду за посівами, збирання врожаю, заготівлі кормів, внесення гною, посіву озимих культур тощо, працює комплексно, забезпечуючи високу продуктивність праці.

Уся технологія землеробства у ПП «Агроекологія» спрямована на збереження й природне відтворення родючості ґрунту та отримання високих врожаїв екологічно чистої (органічної) продукції рослинництва.

Гречка – гарна круп’яна культура і чудовий сидерат

У 2012 р. Президія Національної академії аграрних наук України прийняла постанову про надання господарству статусу асоційованого члена, засвідчивши визнання багаторічних досягнень підприємства в галузі виробництва органічної продукції, а також підтвердила, що наукове обґрунтування досвіду ПП «Агроекологія», подальше удосконалення технологій органічного виробництва відтепер будуть здійснюватися ще ретельніше, із широким залученням провідних українських учених та наукових установ. Досвід підприємства буде всебічно вивчатися й узагальнюватися з метою його поширення серед тих, хто бажає господарювати за органічними технологіями.

Уже понад 30 років ми господарюємо у співпраці з природою, застосовуючи виключно органічні технології. Завдяки цьому, підприємство має чисті, оздоровлені ґрунти з підвищеним, порівняно з навколишніми площами, вмістом гумусу, і виробляє органічну продукцію.


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник