Жнивуємо у непростих умовах

Цього року жнива на нашому підприємстві розпочалися 9 липня. Утім, вологе літо вносить свої корективи.

Дощі й велика вологість повітря, яка здебільшого тримається на рівні близько 70%, перешкоджає висиханню зерна і, відповідно, його збиранню. Розпочали жнивувати з пшениці озимої сорту Відрада. Це остиста пшениця, яка висихає швидше. Ми вибираємо окремі поля і навіть їхні частини, де зерно має оптимальні показники вологи, і, щоб не втрачати час, збираємо його на цих площах, щойно туди може зайти техніка. Використовуємо як роздільне збирання, так і пряме комбайнування. Обидва способи мають свої переваги. Наприклад, якщо пшениця на якомусь полі достигає нерівномірно, зерно вологе, досягти однакової стиглості й підсушити його можна, скосивши у валки. Якщо ж поле сухе, краще підійде пряме комбайнування.

Для роздільного збирання цього року ми придбали самохідну косарку MacDon M155 канадського виробництва. Це – перша така машина в Україні. Роботу такої косарки генеральний директор «Агроекології» Гліб Лук’яненко побачив на полях казахських колег і оцінив її переваги. Косарка здатна розвивати швидкість до 26 км/год., її жатку можна регулювати у різних площинах, вона має просвіт під рамою у 116 см. Все це дозволяє зрізати рослини різної висоти, в тому числі – збирати низькорослі культури, й робити це швидко та якісно. Ми вже впевнилися, що косарка добре працює по пшениці, використовуватимемо її й на інших культурах. Серед переваг цієї техніки також зручність у керуванні й обслуговуванні, нижча ціна порівняно з аналогами більш «розкручених» брендів. 

Загалом ми маємо можливість одночасно виводити на поля під час жнив більше десяти одиниць зернозбиральної техніки. Тому, як тільки дозволяє погода, робота закипає повною мірою, щоб засипати у засіки органічний врожай – 2018.

Сергій Козін, головний агроном


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник