Найбільша в Україні органічна страва – з гречки «Агроекології»

З 19 по 21 квітня у Львові проходила найбільша агропромислова виставка Східної Європи AGROPORT West Lviv 2018. Представники «Агроекології» не тільки відвідали її, а ще й узяли активну участь у встановленні незвичайного «органічно-гастрономічного» рекорду.

Виставка AGROPORT має особливий формат для заходів такого спрямування: протягом року вона відбувається у кількох регіонах України, щоб максимально врахувати інтереси місцевих аграріїв. Тож загалом в Україні її провели вже всьоме, а у Львові – втретє. Захід входить до офіційного календаря ООН. Організаторами нинішнього форуму виступили Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та компанія Aviabrand LLC, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Львівської обласної державної адміністрації.

Незвичайними є місця, які організатори вибирають для цього форуму. Так, у Львові його проводять у міжнародному аеропорту ім. Данила Галицького. Це дозволяє зібрати в одному місці велику кількість виробників з їхньою продукцією, трейдерів, експертів, тисячі відвідувачів. Серед гостей виставки – і представники зарубіжних компаній, і вітчизняні високопосадовці. Нинішнього року виставку відвідав навіть Президент України Петро Порошенко.

– Мій візит заздалегідь не планувався, але я не міг пропустити такої нагоди, – сказав він, виступаючи на заході. – Аграрна галузь надто важлива для нашої держави. Ми зараз завойовуємо європейський ринок, і якщо великі аграрні підприємства там давно представлені, то моє завдання, як Президента, підтримати дрібних та середніх виробників: дати інструменти, в тому числі фінансові, створити певні структури, які б консультували та навчали фермерів. Маємо об’єднати найкращі в світі українські землі з передовими європейськими технологіями. Результатом цього Форуму має стати створення саме таких інструментів.

Під час виставки відбувається багато різних подій, які сприяють розвитку партнерських відносин, дають можливість обговорити проблеми й актуальні питання різних галузей та аграрного сектору України загалом. Щодня тут проходило по кілька конференцій, круглих столів, дискусій. Основними темами цього року стали: розвиток сільських територій, тваринництво, рослинництво, вирощування ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство, бджільництво, адаптація сільського господарства до умов зміни клімату, перехід на безпечні і точні технології. Вперше на цьому форумі була потужно представлена органічна тема.

– Органічне виробництво надзвичайно швидко розвивається у всьому світі, а Україна має величезний потенціал для розвитку цього напрямку, – впевнена заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. – Органічне виробництво має всі шанси стати провідним напрямком для нашого АПК. Але воно тісно пов’язане з якістю ґрунтів. Будемо відверті: перші роки незалежності в агробізнесі був період дикого накопичення капіталу, якою ціною давалися ці прибутки ніхто не думав. Тепер ми мусимо виправляти цю ситуацію. І агровиробники, на щастя, це чудово розуміють. Ми бачимо величезну зацікавленість таким напрямком як органічне виробництво, який потребує чимало людської праці – значить, створюються робочі місця на селі.

Звісно, повз такий великий і цікавий захід, на якому значну увагу приділили органічному виробництву, не могло пройти і наше підприємство. Виставку відвідали генеральний директор Гліб Лук’яненко, заступник із міжнародних зв’язків Павло Захарченко, головний економіст Інга Тараскова. І не просто відвідали, а стали одними з ключових осіб дуже цікавого й оригінального проекту у рамках форуму: встановленні рекорду України з приготування органічної каші. Гліб Віталійович – один із ініціаторів встановлення цього рекорду. Разом із партнерами – генеральним менеджером проекту «AGROPORT UKRAINE» Дмитром Титаренком і директором з розвитку бізнесу компанії «Укролія Органік» Юрієм Шевченком, можливість проведення такого незвичайного заходу обговорили ще два місяці тому, під час зустрічі на виставці «Біофах-2018» у Німеччині.

– Ми обговорювали різні варіанти того, як можна об’єднати представників органічного сегменту, – розповів генеральний директор «Агроекології». – Так і народилася ідея приготування страви-рекордсмена. Наша місія – розвіяти стереотипи відносно якості органічної сировини, органічної продукції, яку виробляють в Україні, і донести інформацію про важливість споживання органічних продуктів.

Зацікавилися можливістю взяти участь у встановленні рекорду й інші органічні виробники. Причому, «замахнулися» не менше, ніж на три тонни готового продукту. І разом таки змогли взяти цю висоту. По всій Україні дружно зібрали інгредієнти, необхідні для каші. Основу для цієї страви – 1200 кг органічної гречки – надала «Агроекологія». Наш партнер «Укролія Органік» відправив 100 л соняшникової олії, інші компанії – решту органічних продуктів. Загалом для приготування каші було використано також 800 кг м’яса, 250 кг цибулі, 10 кг грибів, 50 кг вершкового масла, 10 кг часнику і 35 кг спецій та зелені. Всі ці продукти – належним чином сертифіковані як органічні.

Готувати велетенську страву довірили кухарям з Асоціації кулінарів ГО «ЗАХІДНА ШЕФ ГРУПА». Робили вони це у казані триметрового діаметру, встановленому на багатті. Для підтримання вогню використали дві вантажівки дров. Розмішували кашу не ложками, а спеціально виготовленими довгими веслами. Чотири з них навіть зламалися під час цього процесу. Але рекорд таки був встановлений. Вийшло навіть більше каші, ніж планували – 3280 кг. За обсягом це – 3900 л. На захід були запрошені представники Книги рекордів України, які й зафіксували рекорд та внесли його до Національного реєстру рекордів України у категорії «Кулінарне мистецтво». Відповідний диплом отримала кожна компанія – учасник його встановлення.

До речі, такої кількості органічної каші з таких інгредієнтів до цього не варили не тільки в Україні, але й узагалі у світі. Тож наша каша могла потрапити й до Книги рекордів Гінеса, але заявку туди просто не встигли подати – це вимагає більше часу, ніж пройшло від зародження ідеї до її реалізації.

Але рекорд – не єдине, чим можуть пишатися організатори й учасники заходу. Головне – смачну органічну страву змогли скуштувати всі охочі, як відвідувачі виставки, так і люди, які просто проходили чи проїжджали повз місце її приготування. Нагодували навіть українських воїнів: із двох військових частин, розташованих поблизу. Тож упевнитися у відмінній якості й смаку страви із органічних продуктів цього дня змогли тисячі людей.

Що ж, цей рекорд – перший, але не останній. Органічні виробники – люди не тільки розумні й приязні до природи й суспільства, а ще й дуже креативні. Тож чекатимемо нових цікавинок на інших заходах.

Галина Озерська 


Повернутись до списку новин


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник