Екс-президент відвідав майбутнє перше в Україні екологічне село

Переможцям всеукраїнського конкурсу з бачення у вирішенні екологічно-аграрних проблем Кучма вручив грамоти і стипендії від свого Президентського фонду «Україна» у розмірі 2-10 тис. грн. Після конференції він посадив на території академії тис ягідний — хвойне вічнозелене дерево.

Наступного дня екс-президент відвідав приватне підприємство «Агроекологія» в селі Михайлики Шишацького району. На базі цього підприємства і Центру органічного землеробства «Полтава-Органік» нині створюють перше в Україні екопоселення і Національний центр природного землеробства. Сприяє в цьому і Президентський фонд Кучми.

— У Михайликах не лише вироблятимуть і продаватимуть екопродукцію, а й займатимуться науково-освітньою діяльністю, пропагандою, вивченням та впровадженням природного (органічного) землеробства, — пояснює один із ініціаторів впровадження цієї ідеї, професор аграрної академії Павло Писаренко. — Осередки органічного землеробства нині створюються при багатьох аграрних вишах України. А Михайлики стануть центральною ланкою в цій справі.

«Агроекологія» вже понад три десятиліття відома ґрунтозахисним обробітком землі на полях. Тепер хочуть впровадити вирощування овочів і фруктів без застосування будь-яких хімікатів і на присадибних ділянках селян, щоб стати першим в Україні екопоселенням. Семен Антонець пообіцяв роздати односельцям нешкідливі для людей біопрепарати для боротьби зі шкідниками. А продукти саду і городу «Агроекологія» скуповуватиме і перероблятиме на варення, джеми, сухофрукти.

— Статус екопоселення вимагатиме певні зміни в інфраструктурі села, — говорить Павло Писаренко. — Скажімо, освітлення на вулицях слід зробити від сонячних батарей. Також очікуються зміни в утилізації відходів. Головним напрямком є роздільний збір відходів. Людям роздаватимуть різнокольорові пакети й вони удома сортуватимуть відходи. Їх збиратимуть підводою, запряженою конем, або ж як у Нових Санжарах екологічною каретою — переробленим велосипедом із ящиком. Із сортувальної міні-станції сировину відправлятимуть на переробку.


Вернуться к списку новостей


Новости

03.10.11

Полтавських підприємців запрошують до співпраці із Кіпром

Завдяки Полтавській державній аграрній академії між Полтавою та Лімассолом налагоджуються дружні, бізнесові та культурні зв’язки

05.07.11

Полтавці поділяться досвідом із бельгійцями щодо відновлювальних джерел енергії

З 4 по 8 липня в Полтавській області з офіційним візитом перебуває делегація бельгійської провінції Ено

14.06.11

Полтавські каштани врятують ін'єкції

Щоб врятувати полтавські каштани від молі, їх потрібно обробити інсектицидами

31.05.11

Українська органіка: напівлегальне задоволення

Українці радо переймають популярний на Заході тренд органічної їжі, тобто вирощеної природнім шляхом, без застосування нітратів чи пестицидів.